Laserowe usuwanie owłosienia

Żeby cieszyć się efektem gładkiej skóry, coraz częściej wykorzystuje się laserowe usuwanie owłosienia, które przynosi bardzo dobre efekty, utrzymujące się nawet przez wiele lat. Pomimo tego, iż zabieg należy powtórzyć nawet kilkukrotnie, w perspektywie czasu może być to bardzo opłacalna inwestycja. W dzisiejszych czasach tego rodzaju depilacja stała się dostępna niemal dla wszystkich. Nowoczesny i nieustannie udoskonalany sprzęt sprawia, że owłosienie usuwane jest szybko i bezboleśnie. Jak wygląda usuwanie włosów laserem i w jaki sposób należy właściwie przygotować się do tego zabiegu?

Zabieg usuwania włosów laserem

Laserowe usuwanie włosów to profesjonalny zabieg, który umożliwia bardzo skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia. Laser stworzony bezpośrednio do realizacji takiego zabiegu, nazywany jest laserem diodowym. Jego działanie pozwala na usunięcie włosa wraz z cebulką, bez rozgrzewania sąsiadujących tkanek. Podczas przeprowadzania procedury laser może być zastosowany do wszystkich partii ciała, jak na przykład twarz, pachy, nogi lub brzuch. Z uwagi na fakt, iż włosy rosną w kilku fazach wzrostu, laser pozwala na usunięcie wyłącznie tych, znajdujących się w pierwszej. Pojawia się zatem konieczność wykonania kilku zabiegów, aby na stałe pozbyć się owłosienia. Usuwanie owłosienia laserem wymaga niekiedy również przeprowadzenia zabiegów uzupełniających, pozwalających na wyeliminowanie pojedynczych włosków, będących pozostałościami, których nie udało się usunąć.

Laser aleksandrytowy  ECOS ICE PLATINUM

Laser aleksandrytowy ECOS ICE PLATINUM

Zobacz w sklepie

Jak to wygląda w praktyce?

Zabieg trwa zwykle od kilku minut do pół godziny. Pacjenci poddawani są wstępnej konsultacji, co pozwala stwierdzić, czy nie występują żadne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Specjalista wykonuje naświetlanie wiązką lasera partię skóry przeznaczoną do depilacji. W tym momencie może pojawić się uczucie mrowienia lub kłucia. Nieprzyjemne doznania niwelowane są za pomocą żelu znieczulającego lub chłodzącego. Laser do usuwania owłosienia może również wywołać obrzęk lub zaczerwienienie skóry, które jednak znikają najczęściej po upływie kilku godzin. Oczekując dobrych efektów, najlepiej jest skorzystać z gabinetu dysponującego laserem diodowym. Wybierajmy również te, cieszące się dobrą opinią oraz dysponujące profesjonalnym sprzętem. Dzięki temu zyskujemy gwarancję właściwie przeprowadzonej procedury, która zaowocuję świetnymi rezultatami.