Lasery diodowe do depilacji

Zabieg depilacji laserowej pozwala na uzyskanie efektu idealnie gładkiej skóry. W dzisiejszych czasach dbanie o usuwanie zbędnego owłosienia stało się bardzo ważnym elementem zarówno dla kobiet, jak również mężczyzn. Golenie i depilowanie stanowią proste metody, jednak ich mankamentem jest fakt, iż włoski szybko odrastają. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszy się depilacja laserowa diodowa. Jakie przynosi efekty i czy są one długotrwałe?

Depilacja laserowa – nowoczesny sposób usuwania owłosienia

Lasery używane do depilacji mogą różnić się od siebie konkretnymi parametrami, takimi jak długość fali, czas trwania impulsu lub średnica promieniowania na skórę. Najskuteczniejsze do depilacji są lasery diodowe lub lasery aleksandrytowe, dzięki którym możliwe staje się ograniczenie odrastania włosków nawet o 98%. Fala lasera wnika w naskórek i skutecznie niszczy mieszek włosowy. Dodatkowo jest to bardzo bezpieczna metoda, nie wywołuje bowiem żadnych negatywnych skutków na ludzki organizm. Mimo wszystko przeprowadzenie zabiegu nie jest zalecane kobietom w ciąży oraz osobom chorującym na cukrzycę, łuszczycę, bielactwo, alergie, nowotwory czy opryszczkę. Lasery diodowe do depilacji nie są również wskazane w przypadku osób zażywających niektóre leki, takie jak sterydy, antybiotyki lub leki światłouczulające.

Efekty zabiegu

Z pewnością nie uda się usunąć wszystkich włosów poprzez przeprowadzenie jednego zabiegu. Rosną one bowiem w różnym tempie. Laser usuwa owłosienie znajdujące się w fazie wzrostu. Kiedy włosy zaczynają rosnąć, całą procedurę należy powtórzyć. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów ich skuteczność jest już bardzo wysoka. Zaledwie trzy sesje pozwalają na osiągnięcie skuteczności na poziomie 80%. Zabiegi najlepiej jest przeprowadzać w odstępach czasu wynoszących około trzech miesięcy. Depilator laserowy diodowy najlepiej działa na włosy zawierające dużą ilość barwnika. Włosy blond, rude i siwe go nie posiadają, dlatego też w tym przypadku mogą wystąpić trudności z właściwym działaniem lasera.

Skuteczność zabiegu z upływem lat

Depilacja laserowa przynosi bardzo dobre rezultaty. Mimo wszystko nie u każdego pacjenta pozwoli na całkowite wyeliminowanie owłosienia. Z biegiem lat włosy mogą zacząć odrastać. Skuteczność znacznie się zwiększa, jeśli osoba poddaje się ponownemu zabiegowi raz do roku. To, czy owłosienie całkowicie zniknie, czy będzie minimalnie widocznie, zależy również od indywidualnych czynników. W większości przypadków można jednak stwierdzić, iż stosowanie zabiegów depilacji laserowej pozwala cieszyć się gładką skórą przez wiele lat. Jest to więc dobra inwestycja, a ile kosztuje? Cena, którą trzeba ponieść za zabieg depilacji laserowej, uzależniona jest głównie od części ciała oraz renomy gabinetu. Usunięcie włosów znad górnej wargi to koszt rzędu 120-150 zł, łydki 300-500 zł, pachy 200-300 zł. Zwykle najwięcej zapłaci się za całe nogi. Taki zabieg to wydatek 700-800 zł.