Czy warto mieć w gabinecie oczyszczanie wodorowe?, Urządzenia kosmetyczne, lasery kosmetyczne - IG Medical Team

Czy warto mieć w gabinecie oczyszczanie wodorowe?

Wodór, czyli pierwiastek występujący najczęściej we wszechświecie.

Występuje w formie cząsteczkowej jako bezbarwny, bezwonny, bezsmakowy i nietoksyczny gaz. Odkrycie właściwości neutralizacji wolnych rodników hydroksylowych przez wodór pozwoliło na wykorzystanie tego gazu w zabiegach kosmetycznych. H2 Jako czynnik działający przeciw wolnym rodnikom, które przyspieszają procesy starzenia się skóry. Wolne rodniki to atomy pozbawione pary, czyli niekompletne atomy tlenowe. Niewielkich rozmiarów wodór ma bardzo małą masę cząsteczkową, dzięki czemu jest w stanie przeniknąć w głąb skóry. W walce z wolnymi rodnikami jest 176 razy skuteczniejszy niż witamina C i 856 razy skuteczniejszy, niż koenzym Q10.

Oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem wykorzystującym wodór do poprawy kondycji skóry pobudzając proces elektroporacji. Jest to pewien rodzaj bezbolesnej mezoterapii, jednak bez zastosowania igieł, dzięki czemu zabieg jest przyjemny i bezbolesny.

Oczyszczanie wodorowe – na czym polega zabieg?

Zabieg oczyszczania wodorowego podzielony jest na kilka etapów. Zadaniem każdego z nich jest eliminacja wolnych rodników, które powodują pojawianie się wspomnianych wcześniej oznak starzenia, a także złuszczenie obumarłego naskórka, oczyszczenie porów z nadmiaru sebum, a także nawilżenie i złagodzenie skóry. W zależności od potrzeb klienta dobierana jest ilość zabiegów oraz rodzaj substancji aktywnych wykorzystywanych podczas zabiegu.

Jakie są etapy zabiegu oczyszczania wodorowego?

Neutralizujemy wolne rodniki . . .

W pierwszej części zabiegu twarz poddawana jest terapii z wykorzystaniem przesyconej wodorem strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Wodór penetruje komórki skóry neutralizując wolne rodniki, które obniżają ilość kwasu hialuronowego w skórze, niszczą włókna kolagenowe i elastynowe. Wodór łączy się z wolnymi rodnikami i wydalany jest w formie wody.

Oczyszczanie oraz złuszczanie naskórka.

W kolejnym etapie zabiegu dochodzi do złuszczania i oczyszczania naskórka za pomocą kwasów AHA, które redukują stany zapalne, a także pobudzają skórę do odnowy przez syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Składnikami aktywnymi wykorzystywanymi w tym celu są: kwas mlekowy, kwas glikolowy, kwas cytrynowy, argirelina, pantenol i alantoina.

Zastosowanie w zabiegu kwasów BHA.

Trzeci etap to oczyszczanie kwasami BHA, wykorzystywanymi do poprawy kondycji skóry mieszanej oraz z problemami tłustej i skłonnej do trądziku. Poprzez usunięcie otwartych zaskórników zmniejszamy widoczność porów. Preparat nanoszony na skórę zawiera kwas salicylowy, witaminę A, witaminę B, olej mlekowy, ekstrakt z trzciny cukrowej, ekstrakt z borówki oraz ekstrakt z klonu cukrowego.

Intensywne nawilżanie.

W czwartej części zabiegu przychodzi czas na intensywne nawilżanie. Podczas tej części zabiegu nawilżamy i wyciszamy skórę poprzez działanie witaminy C, aloesu, wyciągu z anyżu gwiaździstego, wyciągu z korzenia tarczycy bajkalskiej, wyciągu z cynamonowca, wyciągu z zielonej herbaty i wyciągu z pigwowca.

Wykorzystanie prądu galwanicznego.

Ostatnim etapem zabiegu oczyszczania wodorowego jest masaż głowicą Face Roller przy użyciu prądu galwanicznego. Galwanizacja to zabieg wykorzystujący prąd stały. Przesuwając elektrodę po powierzchni skóry dochodzi do przemieszczenia jonów dzięki impulsom elektrycznym, które tworzą zmiany w błonach komórkowych. Tworzą się wówczas mikrokanały, które wspomagają głębsze wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry, co z kolei powoduje pobudzenie mikrokrążenia skóry oraz jej napięcia.

Dla kogo jest zabieg oczyszczania wodorowego?

Z zabiegu oczyszczania wodorowego skorzystać mogą osoby w każdym wieku. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Szczególnie polecane jest osobom, których skóra twarzy jest zanieczyszczona, problematyczna i zmęczona. Zabieg świetnie sprawdzi się w przypadku cery suchej, odwodnionej i pozbawionej blasku. Zrewitalizuje ją, odżywi, poprawi koloryt i głęboko nawilży. Zabieg oczyszczania wodorowego z powodzeniem może być przeprowadzony u osób z cerą trądzikową (ale nie w aktywnej fazie) oraz naczyniową. Ze względu na działanie kojące, wspomagające gojenie ran, regulujące nadmiar wydzielanego sebum i łagodzące stany zapalne, zabieg wyraźnie poprawi wygląd cery. Skóra po zabiegu jest gładka, napięta, elastyczna i nawilżona. Zmarszczki są widocznie wygładzone. Zabieg ten stymuluje także odbudowę i regenerację tkanek.

Czy są przeciwwskazania do wykonania zabiegu oczyszczania wodorowego?

Otóż tak.

Przeciwwskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego to: naruszenie ciągłości skóry, oparzenia słoneczne, opryszczka, ostre procesy zapalne, zażywanie leków przeciwzakrzepowych, ciężka choroba somatyczna, ciąża czy nadwrażliwość na prądy.

Shopping Cart