Laser do usuwania tatuażu Q-SWITCH, Urządzenia kosmetyczne, lasery kosmetyczne - IG Medical Team

Laser do usuwania tatuażu Q-SWITCH

Laserowe usuwanie tatuażu uważane jest za bardzo skuteczną metodę pozbycia się niechcianego rysunku z ciała. Tego rodzaju rozwiązanie polecane jest szczególnie dla osób poszukujących możliwości skutecznego przeprowadzenia zabiegu, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Czy wszystkie tatuaże można usunąć za pomocą takiego rozwiązania?

Zabieg usuwania tatuażu

Usuwanie tatuażu przeprowadzić można za pomocą lasera Q Switch. Posiada kilka długości fal, które mogą wnikać w skórę na różne głębokości. Zabieg polega na zniszczeniu barwnika pod skórą za pomocą wiązki światła. W trakcie całego procesu laser rozbija go na drobne fragmenty. Są one następnie wchłaniane przez komórki organizmu. Usuwanie tatuażu przy zastosowaniu lasera Q Switch pozwala w ciągu kilku sesji pozbyć się zmiany pigmentowej lub tatuażu, którego nie chcemy już posiadać. Liczba sesji koniecznych do wykonania uzależniona jest od wielu czynników. Najważniejsze elementy stanowi wielkość tatuażu oraz jego kolor. Najłatwiej usunąć tatuaże w ciemnych barwach, które znacząco odróżniają się na tle skóry. Problematyczne mogą być natomiast rysunki wykonane jasnymi pigmentami. Znaczenie odgrywa również głębokość tatuażu oraz typ zastosowanego barwnika. Odpowiednio dobrane parametry sprawiają, że z każdą sesją laseroterapii tatuaż staje się bledszy, aż w końcu całkowicie można pozbyć się z ciała niechcianej pamiątki. Laser Q Switch Nd Yag pozwala na wykonanie niezwykle skutecznych zabiegów usuwania tatuaży.

Laser Q SWITCH Nd Yag

Laser Q SWITCH Nd Yag

Zobacz w sklepie

Dyskomfort podczas zabiegu

Przy zabiegu z wykorzystaniem lasera do usuwania tatuażu Q Switch nie ma konieczności stosowania znieczulenia. Najczęściej wystarczy stosowanie zimnego okładu, który przykładany jest w obszarze poddawanym tej procedurze. Jeśli pacjent charakteryzuje się bardzo niskim progiem bólu, pomóc może zastosowanie specjalnego kremu znieczulającego. Po zakończeniu działania lasera założony zostaje opatrunek. Nie ma natomiast konieczności przechodzenia rekonwalescencji. Bezpośrednio po zakończeniu wizyty można powrócić do swoich codziennych czynności.

Tatuaże stały się niezwykle modne i coraz większa część społeczeństwa decyduje się na taką formę zdobienia własnego ciała. Niestety zdarza się, że tego rodzaju decyzje są podejmowane zbyt spontanicznie i tatuaż po pewnym czasie nie spełnia już oczekiwań. Zastosowanie laseroterapii pozwoli na rozwiązanie tego typu problemu w szybki oraz co ważne – bezpieczny sposób.

Shopping Cart