Wiele osób zmaga się z różnego rodzaju problemami związanymi z przebarwieniami. Jeśli plamy są duże i wyraźnie odznaczają się na tle skóry, wówczas mogą powodować dyskomfort, a nawet kompleksy. Laserowe usuwanie przebarwień to nic innego, jak punktowe działanie wiązki światła lasera. W efekcie komórki barwnikowe ulegają zniszczeniu. Zabieg przynosi długotrwały efekt, a skóra po jego przeprowadzeniu pozostaje gładka i zregenerowana.
Jak wygląda zabieg?
Zabiegi laserowe na przebarwienia są procedurą polegająca na naświetlaniu poszczególnych plam. Pochodzące z lasera światło jest absorbowane przez nagromadzoną miejscami melaninę, która rozbijana jest na mniejsze kawałki. W ten sposób barwnik może być samodzielnie usuwany przez organizm. Z uwagi na możliwość pojawienia się dyskomfortu, w postaci bólu lub pieczenia, zwykle przy zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe. Laser redukujący przebarwienia sprawia, że krótko po strzale laserowym plamy mogą jeszcze bardziej ciemnieć. Przez pewien czas należy bardzo dokładnie chronić ten obszar przed działaniem promieni słonecznych. Zabieg jest bardzo skuteczny, pozwala na usunięcie większości przebarwień. Trzeba jednak mieć na uwadze, że eliminuje jedynie efekty przebarwień, a nie przyczynę ich powstawania.
Skuteczność zabiegu
Dzięki współczesnej technologii stosowanie lasera redukującego przebarwienia stało się absolutnie bezpieczne. Wszelkiego rodzaju negatywne odczucia, które mogą pojawić się podczas sesji, takie jak uczucie kłucia, są tolerowane przez pacjentów. Dodatkowo użycie maści znieczulających lub innych środków o podobnym działaniu pozwala na jeszcze większe zminimalizowanie dyskomfortu. Nowoczesne lasery do redukcji przebarwień umożliwiają również krótki czas potrzebny na rekonwalescencję. Pacjenci mogą wrócić do codziennej aktywności już po upływie kilku dni.
Czy zawsze można przeprowadzić zabieg?
Lasery do usuwania przebarwień nie mogą być stosowane u kobiet w ciąży lub też wówczas, gdy są w okresie karmienia. Przeciwwskazaniem są również choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, padaczka oraz nowotwory skóry. Nie powinno się mieć również świeżo wydepilowanej skóry lub świeżej opalenizny. Laser stosowany jest wyłącznie na skórę pozbawioną opalenizny. Planując zabieg, należy zaprzestać również korzystania z samoopalaczy i peelingów. Przy dostosowaniu się do wszystkich zaleceń można uzyskać bardzo zadowalający efekt i pozbyć się niechcianych plam.