Laser aleksandrytowy czy diodowy?

Laser aleksandrytowy czy diodowy, który wybrać?

Każdy marzy o pięknej i gładkiej skórze. W dzisiejszych czasach najbardziej skuteczną metodą, pozwalającą na uzyskanie doskonałych i długotrwałych efektów, jest laseroterapia. Kliniki medycyny estetycznej oraz specjalistyczne sklepy oferują różnego rodzaju urządzenia, w których wykorzystywany jest laser. W przypadku zabiegów kosmetycznych, takich jak na przykład depilacja, używane są różnego rodzaju lasery. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi parametrami, takimi jak długość fali lub czas trwania impulsu. Długość promieniowania odgrywa znaczącą rolę w całym procesie, gdyż dłuższa fala światła laserowego głębiej penetruje tkankę skóry. Dużą popularnością cieszy się laser aleksandrytowy i diodowy. Jakie są ich główne zalety? Czym kierować się podczas dokonywania trafnego wyboru?

 

Laser aleksandrytowy czy diodowy?

Laser aleksandrytowy to bardzo nowoczesny system laserowy, wykorzystywany w depilacji. Za jego pomocą w bardzo skuteczny sposób można dokonać usunięcia zbędnego owłosienia. Odpowiednia długość wiązki laserowej sprawia, że przenika ona przez skórę, aż do mieszka włosa, po czym jest pochłaniana przez barwnik skóry i włosów. W rezultacie uszkadzana jest cebulka włosa, lecz nie skóra. Dodatkowo zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Laser aleksandrytowy ECOS ICE PLATINUM

Laser aleksandrytowy ECOS ICE PLATINUM

 

Zobacz w sklepie

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również laser diodowy. Generuje on wiązkę promieni o ściśle określonej długości fali. Takie rozwiązanie sprawia, że oddziałuje wyłącznie na melaninę, omijając jednocześnie tkanki znajdujące się w zasięgu wiązki lasera. Pozwala na szybką, trwałą oraz bezbolesną depilację, która przeprowadzona może zostać na dużych partiach ciała.

 

Które rozwiązanie jest lepsze?

Laser aleksandrytowy czy diodowy? Starając się odpowiedzieć na to pytanie należy stwierdzić, że każde z proponowanych rozwiązań ma wiele zalet i doskonale nadaje się do profesjonalnej depilacji ciała. Uzyskiwane efekty są długotrwałe i pozwalają cieszyć się piękną oraz gładką skórą. Laser aleksandrytowy jest bardzo skuteczny, wnika w skórę trochę płycej, niż ma to miejsce w przypadku lasera diodowego. Laser diodowy dzięki dłuższej wiązce może dotrzeć głębiej, jednak powoduje to odrobinę większy dyskomfort podczas zabiegu. Dla wrażliwych Pacjentów korzystniejsze będzie więc wykorzystanie lasera aleksandrytowego, który jest całkowicie bezbolesny. Laser aleksandrytowy, a diodowy w praktyce nie wykazuje aż tak istotnych różnic. Oba rozwiązania z powodzeniem sprawdzą się w przypadku depilacji ciała i można polecić je każdej osobie, której zależy na gładkiej, zdrowej skórze i ładnym wyglądzie.

Shopping Cart