Laserowy peeling węglowy, Urządzenia kosmetyczne, lasery kosmetyczne - IG Medical Team

Laserowy peeling węglowy

Peeling węglowy polega na naświetlaniu twarzy promieniem laserowym w obszarze, w którym skóra pokryta została specjalną zawiesiną węgla. Laseroterapia połączona z zastosowaniem maski węglowej stanowi bardzo skuteczną metodę kompleksowego poprawiania wyglądu skóry. W rezultacie pacjent zyskuje dogłębne oczyszczenie skóry, rozjaśnienie cery następuje również zwężenie porów. Czy każdy może skorzystać z tego rodzaju usługi? Jakie są przeciwwskazania do wykonania laserowego peelingu węglowego?

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg?

Procedura podzielona jest na trzy etapy. Na początku następuje dokładne oczyszczenie skóry, na którą nałożona zostaje specjalna maseczka węglowa. Kolejna faza polega na naświetlaniu określonego obszaru za pomocą światła laserowego. W ten sposób węgiel zaczyna absorbować cząsteczki świetlne. W rezultacie tkanka skórna zaczyna być odpowiednio stymulowana. Kolejne naświetlanie odbywa się przy zastosowaniu impulsów o bardzo dużej mocy, co doprowadza do fotomechanicznego peelingu. Peeling węglowy laserem kończy się schłodzeniem skóry za pomocą maski nawilżającej lub lodu. Pozwala to na złagodzenie obrzęku i podrażnienia spowodowanego naświetlaniem. Na całościową terapię składa się od 3 do 5 zabiegów, które najlepiej przeprowadzać w odstępach czasowych wynoszących około 2 do 3 tygodni. Po wykonaniu takiej sesji ze skóry zostaną usunięte wszelkie przebarwienia oraz zaczerwienienia przy stanach zapalnych. Zabieg pomoże również wyeliminować niewielkie zmarszczki.

Laser Q-SWITCH Nd Yag A03

Laser Q-SWITCH Nd Yag A03

Zobacz w sklepie

Czy każdy może skorzystać z zabiegu?

Laserowy peeling węglowy świetnie sprawdzi się u osób zmagających się z różnego typu problemami skórnymi. Niestety nie wszyscy będą mogli skorzystać z tego zabiegu. Przeciwwskazaniami są przede wszystkim choroby nowotworowe, choroby tkanki łącznej, cukrzyca oraz wrażliwość na światło lasera. Z zabiegu nie powinny również korzystać kobiety w ciąży, a także karmiące piersią. Peeling węglowy laserem nie powinien być wykonywany w przypadku osób z zaburzeniami psychoneurotycznymi, a także uzależnionych od alkoholu i narkotyków.

Zabieg potrafi przynieść zaskakująco dobre efekty osobom, które mogą z niego skorzystać. Wspomaga leczenie trądziku, poprawia elastyczność skóry, wygładza zmarszczki, stymuluje do odnowy oraz rozjaśnia i ożywia skórę. Z pewnością warto zainteresować się tego typu rozwiązaniem.