Lasery

Rozstępy nie są problemem zdrowotnym, jednak bardzo często zdarza się, że obniżają one jakość życia wielu kobiet. Często zmagają się z nimi tuż po ciąży. Mogą doprowadzić do powstania kompleksów, a także odebrać radość z noszenia ubrań odsłaniających ciało. Na szczęście odpowiednie zabiegi kosmetyczne pozwolą na pozbycie się tego dokuczliwego problemu. Laserowe usuwanie rozstępów doskonale sprawdzi się w momencie, kiedy domowe sposoby nie przynoszą pozytywnych rezultatów. W jaki sposób wygląda tego rodzaju zabieg oraz ile może kosztować?

Laser pomoże rozwiązać problem rozstępów

Usunięcie rozstępów za pomocą lasera może okazać się jedynym, skutecznym sposobem na poradzenie sobie z tą przykrą dolegliwością. Metoda polega na pobudzeniu skóry do produkcji nowego kolagenu. Co istotne, usuwanie rozstępów przy zastosowaniu lasera frakcyjnego skupia się wyłącznie na tym obszarze skóry, który został zmieniony chorobowo. Punktowe działanie nie ingeruje w duże powierzchnie skóry. Usuwanie rozstępów przynosi znakomite efekty i zyskuje wielu zwolenników. Zabieg każdorazowo rozpoczyna się od oznaczenia miejsc, które będą poddane działaniu lasera. Nie wymagane jest stosowanie znieczulenia, bowiem podczas przeprowadzania procedury używa się specjalnego systemu chłodzenia. Pacjent może odczuwać jedynie delikatne szczypanie lub pieczenie. Całość trwa zwykle od kilku do kilkudziesięciu minut.

Ile kosztuje zabieg laserowego usuwania rozstępów?

Ile kosztuje usuwanie rozstępów? Cena uzależnione jest od kilku czynników. Głównym elementem jest przede wszystkim wielkość rozstępów oraz ilość sesji, którym musi poddać się pacjent. Przy usuwaniu rozstępów, cena rośnie wraz z wydłużaniem się czasu leczenia. Najczęściej kwota wyliczana jest w sposób indywidualny podczas wizyty w salonie. Zależy również od obszaru, który zostanie poddany leczeniu. Można jednak przyjąć, że koszt jednego pakietu wynosi średnio pomiędzy 1000 a 2000 zł. Można również skorzystać z możliwości usunięcia pojedynczych rozstępów, co wiąże się z poniesieniem wydatku rzędu 150-200 zł. Cena zabiegów na rozstępy będzie zróżnicowana także z powodu miejsca, w którym przeprowadzony zostanie zabieg. Duże placówki z nowoczesnym sprzętem mogą posiadać wyższe ceny.

Pomimo konieczności poniesienia kosztów, zabieg powoduje wyraźne rozjaśnienie blizn oraz wygładza i ujędrnia skórę. Najlepsze rezultaty można uzyskać po wykonaniu kilku sesji. Dodatkowo jest on bezpieczny i niemal bezinwazyjny. Warto więc skorzystać z tej możliwości w przypadku pojawienia się na skórze rozstępów.