Fala uderzeniowa

Czym jest fala uderzeniowa?

Należysz do grupy osób, którym nieustannie towarzyszy ból pewnej partii ciała? Marzysz o tym, aby coś w końcu przyniosło Ci ulgę? Mamy dla Ciebie znakomitą propozycję! Mowa o zabiegu z użyciem fali uderzeniowej, czyli niezwykle efektywnej metodzie stosowanej w rehabilitacji i leczeniu przeciwbólowym w schorzeniach narządu ruchu. Z uwagi na korzystne efekty zdrowotne coraz częściej zyskuje na popularności i niejednokrotnie występuje w gabinetach kosmetologicznych lub lekarskich. 

Czym jest fala uderzeniowa?

 

Fala uderzeniowa jest definiowana jako fala akustyczna. Po przyłożeniu głowicy fala wnika w ludzkie ciało na głębokość kilku centymetrów, a jej ciśnienie rośnie do bardzo dużych wartości w krótkim czasie, przenosząc energię na tkanki. Sama fala uderzeniowa jest bardzo precyzyjnie skierowana na obszar dotknięty chorobą, który jest źródłem przewlekłego bólu, natomiast wpływ fal uderzeniowych powoduje rozpuszczanie złogów wapnia i prowadzi do lepszego unaczynienia. Efektem jest ulga od bólu, na co wskazuje wiele opinii klientów ceniących sobie natychmiastowe działanie fali uderzeniowej. 

Jakie efekty gwarantuje Shockwave?

Podążając efektami, zapewnionymi poprzez zastosowanie Shockwave, czyli nowoczesnego urządzenia do terapii falą uderzeniową, należy wspomnieć o zwiększeniu przepuszczalności błony komórkowej przez poprawę aktywności kanałów jonowych, stymulację podziału komórek i stymulację produkcji cytokin komórkowych. Co więcej, leczenie falą uderzeniową wpływa na reprodukcję naczyń w obszarze ścięgien i mięśni, przynosząc poprawę krążenia krwi, zwiększenie stężenia czynnika wzrostu beta 1 – działanie chemotaktyczne i mitogenne na osteoblasty. Działanie terapeutyczne obejmuje także gojenie kości i przebudowę, poprawę mikrokrążenia i metabolizmu oraz rozpuszczanie zwapnionych fibroblastów. Oprócz tego fale uderzeniowe wspomagają produkcję kolagenu, zmniejszenie napięcia tkanek i w efekcie działanie przeciwbólowe oraz odprężające. 

Innowacyjne użycie fali uderzeniowej 

Ciągły rozwój sprzyja pogłębianiu wiedzy i częstszemu wykorzystywaniu znanych, sprawdzonych rozwiązań, które płynnie przechodzą z jednej dziedziny do drugiej. Tym właśnie sposobem falę uderzeniową w nowoczesny sposób wykorzystuje się dziś w kosmetyce, a konkretnie mowa tutaj o pracy na ciele. Co to daje? Czy można mówić o zwalczaniu cellulitu? Czy cellulit może być chorobą naszych czasów? Wszystkie pytania są zasadne, a odpowiedź jednoznaczna, czyli TAK! Fala uderzeniowa pozwala zwalczyć cellulit, miejscową otyłość oraz usunąć wiotką tkankę czy zredukować rozstępy. Impulsy dźwiękowe rozchodzą się po ciele w postaci drgań, które w skuteczny sposób likwidują cellulit. Ponadto, zabieg redukuje też obrzęki kończyn i wyrównuje nierówności skóry po przebytej liposukcji. Dzięki wykorzystaniu fal uderzeniowych do rozbijania podskórnej tkanki tłuszczowej zabieg ten jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod walki z pomarańczową skórką. 

Leczenie falą uderzeniową – skutki uboczne 

Wielu pacjentów pyta, czy terapia z użyciem fali uderzeniowej na ciele ma jakieś skutki uboczne lub, czy zabieg jest bolesny? Jedynym skutkiem ubocznym jest wrażenie niepożądanego bólu podczas i po zabiegu. Sama kuracja jest całkowicie bezbolesna, choć jednocześnie stanowi silny bodziec dla organizmu – metabolizm zostaje pobudzony, a dodatkowo wzrasta kolagen w tkankach. W efekcie już po kilku sesjach skóra stanie się jędrniejsza i gładsza, a Ty zapomnisz o cellulicie! Należy pamiętać, że każda tkanka jest inna. Tym samym zabiegi z falą uderzeniową często łączymy np. z RF (fala radiowa), które podgrzewając kolagen w tkance, poprawiają jędrność ciała.

Fala uderzeniowa przeciwwskazania

Kto może zostać poddany zabiegowi z wykorzystaniem fali uderzeniowej? Prawie każdy pacjent z wyjątkiem przeciwwskazań, takich jak ciąża, zaburzenia krzepliwości, nowotwory, choroby neurologiczne, rozrusznik serca czy też zaawansowana osteoporoza. Warto zapoznać się z ofertą gabinetów kosmetycznych, lekarskich, a przede wszystkim umówić się na konsultację, aby dowiedzieć się, czy zabieg ten jest dla nas wskazany i nie ma żadnych przeszkód do jego przeprowadzenia.

Shopping Cart